Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi YÖK'ten Üniversite-Sanayi İşbirliği Merkezi'ne onay

YÖK'ten Üniversite-Sanayi İşbirliği Merkezi'ne onay

Yükseköğretim Kurumu Başkanlığı (YÖK) Bingöl Üniversitesi'nin Üniversite-Sanayi İşbirliğini Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi talebini olumlu görerek onadı.

Giriş Tarihi: 2 Kasım 2015 Pazartesi 20:12
 YÖK'ten Üniversite-Sanayi İşbirliği Merkezi'ne onay

Bingöl Üniversitesi tarafından YÖK’e sunulan Üniversite Sanayi İşbirliğini Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi kurulması yönündeki talebi, Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında incelenip karara bağlandı.

2547 sayılı kanunun 2880 kanunla değişik 7/d-2 maddesi uyarınca karara bağlanan Uygulama ve Araştırma Merkezlerinin kurulması uygun görüldü.

Bingöl Üniversitesi, daha önce BİTSO arasındaki işbirliğini güçlendirmek ve uygulanabilir sonuçları sağlamaya yönelik, AR-GE ve İnovasyon kapasitelerini artırmak için Üniversite-Sanayi işbirliği anlaşma protokolü imzalamıştı.

Bingöl Üniversitesi bünyesinde faaliyet yürüten 12 araştırma ve uygulama merkezi bulunurken, Üniversite-Sanayi İşbirliğini Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi ile bu sayı da 13’e yükselmiş oldu.(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Vali Tuna'dan Suriyelilere çağrı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com