Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Sağlık çalışanlarına saldırılar kınandı

Sağlık çalışanlarına saldırılar kınandı

Şanlıurfa'da bir doktorun bıçaklı saldırıya uğramasının ardından bir basın açıklaması yapan sağlık çalışanları, sağlık çalışanlarına yapılan saldırıları kınadıklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 17 Haziran 2015 Çarşamba 20:24
 Sağlık çalışanlarına saldırılar kınandıŞanlıurfa'da faaliyet yürüten sağlık sendikalarına bağlı sağlık çalışanları dün Balıklıgöl Devlet hastanesinde bir doktora yönelik yapılan bıçaklı saldırıyı kınadı. Balıklıgöl Devlet Hastanesi bahçesinde toplanan sağlık çalışanları burada bir basın açıklaması düzenledi.

Açıklamaya Sağlık Sen Şanlıurfa Şubesi ile Şanlıurfa Tabip Odası da destek verdi. Basın açıklamasını Şanlıurfa Tabipler Odası Başkanı Mehmet Gülüm okudu.

Son günlerde sağlık çalışanlarına yönelik artan saldırılara dikkat çeken Gülüm, dün Balıklıgöl hastanesinde bir doktora yönelik gerçekleştirlen saldırıyı kınadıklarını söyledi.

Bıçaklı saldırıya uğrayan Dr. Umut Turan'a geçmiş olsun dileklerini ilettiklerini belirten Gülüm, "Sağlık çalışanları kardeştir, annedir ve evlattır. Onlar yeri geldiğinde bizi ve sevdiklerimizi hayata bağlamak için kendi hayatlarını kaybediyor. El üstünde taşınması gereken sağlık çalışanlarına şiddet uygulanması en basitiyle haddi aşmaktır." dedi.

Şiddet uygulayanların en ağır bir şekilde cezalandırılması gerektiğini belirten Gülüm, şiddetin önüne geçmenin herkesin görevi olduğunu söyledi.

Sağlık bakanlığının en çok şiddet olaylarının yaşandığı Acil servislerde önleyici tedbir alması gerektiğini ifade eden Gülüm şöyle konuştu: "Şiddet uygulayanların tutuklu yargılanması konusunda yapılan yasal düzenlemenin titizlikle uygulanmasını istiyoruz. Bunun yanı sıra şiddet uygulayanların 6 ay süreyle sağlık hizmetlerinden ücretli yararlanmasını sağlayacak yasal düzenleme de yapılmalıdır." diye konuştu. (Osman Gülebak-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com