Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Okullarda ikinci yarı yıl bugün başlıyor

Okullarda ikinci yarı yıl bugün başlıyor

Giriş Tarihi: 8 Şubat 2010 Pazartesi 06:10
 Okullarda ikinci yarı yıl bugün başlıyor

İlköğretim ve ortaöğretim okullarında 2009-2010 eğitim-öğretim yılının ikinci yarısı bugün başladı. İlk ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 15 milyon öğrenci ile 650 bine yakın öğretmen, 2 haftalık yarıyıl tatilinin ardından ders başı yaptı. Eğitim-öğretim yılı 18 Haziran Cuma günü tamamlanacak.

15 MİLYON KALDIĞI YERDEN

İkinci dönem, ilköğretim ikinci kademe öğrencileri ile lise son sınıf öğrencileri için sınav heyecanıyla geçecek. İlköğretim ikinci kademe öğrencileri, Seviye Belirleme Sınavları'na (SBS) katılacak. Milli Eğitim Bakanlığı'nın sınav takvimine göre, SBS, ilköğretim 6. sınıf öğrencileri için 12 Haziran'da yapılacak. 7. sınıf öğrencileri SBS'ye 6 Haziran'da, 8. sınıf öğrencileri ise 5 Haziran'da girecek. İlköğretim 5. sınıf ile liselerin 9, 10 ve 11. sınıflarında okuyan öğrencilerin katıldığı Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı 2 Mayıs'ta gerçekleştirilecek.

ZORLU MARATON YAKLAŞTI

Lise son sınıf öğrencilerinin katılacağı üniversiteye giriş sınavlarının ilk aşaması Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) için 18 Ocak Pazartesi günü başlayan başvurular 12 Şubat'ta sona erecek. YGS 11 Nisan'da yapılacak. Üniversiteye girişte ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavları'nın (LYS) başvuru tarihi 3-14 Mayıs, LYS tarihleri de 19-20 Haziran ile 26-27 Haziran tarihleri olarak belirlendi.

FIRTINA EĞİTİMİ DURDURDU

Bu arada, Antalya'da İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla ilk ve orta dereceli okullar fırtına nedeniyle 1 gün tatil edildi. Antalya Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, hızı saatte 100 km'nin üzerine çıkacağı bildirilen fırtınanın kent merkezi ile tüm ilçelerinde etkili olacağı belirtildi. Açıklamada ayrıca, kamu kuruluşlarında çalışan engelli çalışanların da 1 gün idari izinli sayılacağı kaydedildi. haber7

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa Valiliği derneklerle toplantı yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com