Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Mardin TKDK 15. Çağrı ilanına çıktı

Mardin TKDK 15. Çağrı ilanına çıktı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), 15. Çağrı ilanına çıktı.

Giriş Tarihi: 9 Ekim 2015 Cuma 14:40
 Mardin TKDK 15. Çağrı ilanına çıktı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Mardin İl Koordinatörü Tahsin Aba, 15. çağrı ilanına çıktıklarını açıkladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Aba, bu çağrının IPARD-1 Döneminin muhtemelen son çağrı İlanı olduğunu, bu çağrıdan sonra IPARD-2 döneminin başlayacağını belirtti.

İl Koordinatörü Aba 15. çağrıyla; süt üreten tarımsal işletmelere yatırım (Süt hayvancılığı) ile ilgili mevcut ve yeni işletmelerin yüzde 50 – yüzde 65 hibe oranında destekleneceğini ifade etti.

Bu çağrıda küçükbaş ve büyükbaş süt hayvancılığı, mısır kurutma, pekmez üretimi, sert bisküvi üretimi gibi yerel ürün işletmeleri, kırsal turizm alanındaki yatırımlar ile kültür balıkçılığı alanındaki projeler için 37 milyon 500 bin avro değerinde bir destek bütçesi olduğunu aktaran Aba, Mardin’in bu fondan azami şekilde faydalanması için yatırımcıları beklediklerini belirtti.

Başvuruların 19 Ekim 2015 tarihinde kabul edilmeye başlanacağını hatırlatan Aba, projelerin son teslim tarihinin ise 30 Ekim 2015 olacağını aktardı. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Turizm Çalıştayından ortak ses: Terörün ekmeğine yağ sürmeyeceğiz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com