Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Kocaeli'de Koruyucu Diş Sağlığı Programı başladı

Kocaeli'de Koruyucu Diş Sağlığı Programı başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kamu Hastaneleri Birliği'nin ortaklaşa düzenledikleri "Koruyucu Diş Sağlığı Programı" başladı.

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2015 Salı 18:41
 Kocaeli'de Koruyucu Diş Sağlığı Programı başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ile ortaklaşa gerçekleştirdiği Koruyucu Diş Sağlığı Programı start aldı.  Ağız ve diş sağlığı konusunda eğitimlerin verileceği, tedavi ve uygulamaların yapılacağı farkındalık programlarının ilki Köseköy Gençlik Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü'nde hayata geçti. Merkezde Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Tedavi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Çoruh Türksel Dülgergil ve çeşitli illerden Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri, özel öğrencilere uygulamalar yaptı.

Etkinlikte Kocaeli Vali Yardımcısı Aziz İnci, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Doğan Erol, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Şenol Ergüney, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, İlk Sağlık Müdürü Dr. Mürsel Durmaz, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Sinan Öztürk ve yetkililer hazır bulundu.

Ağız ve diş sağlığı hakkında engelli çocuklara uygulamalar yapıldı. Çeşitli illerden Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri ile özel öğrencilere diş fırçalama teknikleri ve tedavi uygulamaları yapan Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Tedavi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Çoruh Türksel Dülgergil, “Burada tedaviye ihtiyacı olan çocuklar, aile ve diş sağlığı merkezlerine yönlendirilecek. Risk altında birçok gencimiz var. Özellikle engelli çocuklarımıza diş sağlığı konusunda daha fazla önem verilmesi lazım. Ülke olarak dişlerimizi ihmal ediyoruz. Bu kapsamda diş ipinin gerekliliğini de belirtmek istiyorum.” dedi.

3 gün boyunca sürecek etkinliklerde ağız-diş sağlığı taramaları yapılacak. Ayrıca doğru diş fırçalama teknikleri anlatılıp, mobil ünitelerle diş tedavileri yapılacak.

 Ağız ve diş sağlığı uygulamaları kapsamında gerçekleştirilecek tarama, tedavi gibi uygulamalar Köseköy Gençlik Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Akmeşe Türk Anneler Derneği Zihinsel Engelli Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Kocaeli Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü, Suadiye Cemal Doğan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü, Kocaeli Huzurevi, Gölcük Belediyesi Huzurevi gibi kurumlarda kalan kişilere yapılacak. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com