Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık İçme Suyunu İsraf Etmeden Kullanalım!

İçme Suyunu İsraf Etmeden Kullanalım!

Giriş Tarihi: 8 Şubat 2010 Pazartesi 12:05
 İçme Suyunu İsraf Etmeden Kullanalım!

 

     Şanlıurfa'nın birçok noktasında kanal, içme suyu ve yağmur drenajı çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren ŞUSKİ Müdürlüğü vatandaşın kanalizasyon problemlerini analiz edip çözüme kavuşturmak için gece gündüz demeden çalışıyor.

      Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Sosyal APK Birimi ile ortaklaşa bilinçlendirme çalışmalarına başladıklarını söyleyen Murat Karabulut, "İlimiz genelinde tuvalet, lavabo, kanalizasyon bacaları ve yağmur suyu ızgaralarına dökülen veya atılan katı atıklar nedeniyle şehir kanalizasyon şebekesi sık sık tıkanmaktadır. Bu durum hem vatandaşlarımız hem de belediyemiz için para, zaman ve güç kaybıdır. Ayrıca bu arızalara müdahale sırasında yolların tahrip edilmesi ve parkelerin sökülmesi ise ayrı bir külfet oluşturmaktadır. Vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Tuvalet ve kanalizasyon şebekelerine atılan çocuk bezi, elbise, katı atık evsel çöpler v.s gibi maddeler kanalizasyon hatlarında tıkanmalara neden olduğu gibi pis kokulara da sebep olmaktadır" dedi.

      Evsel atıkları poşetleyerek çöp kutularına atmaları konusunda halkı bilgilendiren ŞUSKİ Müdürü Karabulut, kentin ana damarları olarak nitelendirilen kanalizasyon sistemlerinin çöplerle tıkanması sonucu meydana gelen arızaların giderilmesinin oldukça zor ve pahalı bir iş olduğunu kaydetti.

      Karabulut, "Kentin çeşitli bölgelerinde çocuk bezi, kalitesiz tuvalet kâğıdı, bez parçaları v.b yabancı maddelerle nedeniyle tıkanan kanalizasyon arızalarına ekiplerimiz 24 saat müdahale etmektedir. 4 ayrı vidanjör ve ekibiyle kesintisiz hizmet veren müdürlüğümüz ayda ortalama 500 arızaya müdahale etmektedir" diye konuştu.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com