Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Hz Ukkaşe (ra) Gaziantep'te anıldı

Hz Ukkaşe (ra) Gaziantep'te anıldı

Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi Gaziantep İLİM-DER tarafından düzenlenen 'Hz Ukkaşe'yi (ra) anma ve anlama' programında sahabeleri binlerce kilometre uzaklıktan bu topraklara getiren şeyin İslam sevdası olduğu vurgulandı.

Giriş Tarihi: 2 Aralık 2015 Çarşamba 09:00
 Hz Ukkaşe (ra) Gaziantep'te anıldı

Peygamber Sevdalıları Platformunun ‘Sahabe Ayı’ olarak ilan ettiği Kasım ayın etkinlikleri kapsamında, Gaziantep İlim Kültür ve Yardımlaşma Derneği (İLİM-DER)  tarafından düzenlenen programla Ukkaşe Bin Mihsan el- Esedi (ra) anıldı. ‘Hz Ukkaşe (ra) anma ve anlama’ programına Gaziantepliler yoğun ilgi gösterdi.

Yoğun bir katılım ile gerçekleşen programa, HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Mehmet Nakşi Erat ve parti teşkilatı, Peygamber Sevdalıları Platformu’na üye derneklerin STK temsilcileri Hz. Ukkaşe (ra) Cami-i İmam Hatibi Şeref Aksakal ile vatandaşlar katıldı.

Özel bir düğün salonunda düzenlenen program, Nurettin Şirin Hoca’nın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Programın açılış konuşmasını Gaziantep İlim Kültür ve Yardımlaşma Derneği (İLİM-DER)  Said Altun yaptı.

Grup İnzar sanatçılarının sahabeler üzerine bestelenmiş ilahi ve ezgilerin seslendirildiği program Ukkaşe Bin Mihsan el- Esedi (ra) hayatını konu alan sinevizyon ile devam etti.

Programa konuşmacı olarak katılan Eğtimci-Yazar Abdulkadir Aydoğan, Ukkaşe Bin Mihsan el- Esedi’nin (ra) hayatını anlattı.

“Hz. Ukkaşe’yi bu topraklara getiren İslam sevdasıdır”

Peygamberin vefatından hemen sonra Hz. Ömer ile birlikte sahabelerin İslam’ın yeryüzüne yayılması ve hakim olması için Anadolu topraklarına geldiğini belirten Aydoğan, “Bu güzel coğrafyamız zalimler, müstekbirler ve emperyalist güçlerin elinde idi. Sahabe-i kiram yeryüzünün müstekbirlerini yok etmek için çabaladılar. İşte Hz. Ukkaşe’yi ve diğer sahabeleri bu topraklara getiren sevda İslam sevdasıdır.”dedi.

Allah (c.c) dini için çaba sarf etmektir

Ukkaşe hazretlerinin yerinde duramayan bir süvari olduğunu belirten Aydoğan, “Ukkaşe (r.a) yerinde duramayan bir âşıktı. Aşık ve sevda sahibi olmak, bedel ödemektir. Allah (c.c) dini için çaba sarf etmektir. İnsanların imanı için canı ve malı başta olmak üzere sahip olduğu tüm güzellikleri feda etmektir.” ifadelerini kullandı.

Program yapılan dua ile sona ererken, programa katılan vatandaşlar, Peygamber Sevdalıları Platformuna düzenledikleri programdan dolayı teşekkür etti.  (İbrahim Koçyiğit - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Vefalı Eğitim-Bir-Sen

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com