Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Görüntü Avcılığı Şanlıurfa'da Yapıldı

Görüntü Avcılığı Şanlıurfa'da Yapıldı

Giriş Tarihi: 24 Mayıs 2010 Pazartesi 11:22
 Görüntü Avcılığı Şanlıurfa'da Yapıldı

Şanlıurfa Valiliği, Birecik ve Halfeti Kaymakamlıkları ile GAP Bölgesel Kalkınma İdaresinin katkılarıyla düzenlenen organizasyon kapsamında, fotoğraf sanatına kendini adayanlar kıyasıya bir yarışın içine girdi.

19 – 23 Mayıs tarihleri arasında yapılan yarışma kapsamında dün akşam Birecik'te ödül töreni düzenlendi. Törene Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan ve eşi Demet Okutan, GAP Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil, Birecik Kaymakamı, Halfeti Kaymakamı Hüseyin Avcı ve yarışmacılar katıldı.

Birecik Kaymakamlığının karşısındaki çay bahçesinde düzenlenen Ödül Töreninde bir konuşma yapan Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, etkinliğin bölgeyle iç içe, bölge halkını da içine çeken bir çalışma olduğunu ve böyle bir çalışmaya destek verdikleri için mutlu olduklarını söyledi. Bu tür organizasyonların yeniden yapılması yönünde ilerleyen dönemlerde halkın talebinin olacağını söyleyen Vali Okutan, "Şanlıurfa'nın tanıtımı, halkın birikiminin ve kültür paylaşımının gerçekleşmesi adına önemli bir organizasyondu. Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması sosyal sorumluğu da olan bir etkinlik. 7 – 14 yaş aralığındaki çocukların da yarışmacı olarak etkinliğe dahil edilmesi gurur verici. Bu çocuklar ilerleyen dönemlerinde kültürel çalışmalara katkıda bulunacaktır. Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Vali Nuri Okutan'ın konuşmasının ardından 4 gün süren yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerin yanı sıra yöresel hediyeler de verdi.

Yarışmaya katılıp, Şanlıurfa'yı ve bölge halkını tanıma imkânı bulan yarışmacılar ise, bütün yöre halkının kendilerine yaklaşımı, sıcak ilgisi ve misafirperverliği karşısında fevkalade mutlu olduklarını belirterek, "Bizlere kültürel güzelliklerini, sıcak ilgilerini ve misafirperverliklerini gösterdiler. Gezdiğimiz tüm yerlerde sanki onlarda biriydik. Hepimiz bu organizasyonu düzenlenmesinde katkıda bulunan Şanlıurfa Valiliği ve yöre halkına teşekkür ediyoruz" dediler.

Bu arada, DOGAY 1995'ten bu yana her yıl, doğal ve kültürel değerlerimizin belgelenmesi, tanıtımı, fotoğraf sanatının geliştirilmesi amacıyla yapılmaktadır.

Yarışma, kısa adı "DASK" olan, "Doğa Araştırmaları, Sporları ve Kurtarma Derneği" tarafından her yıl Türkiye'nin farklı yerlerinde düzenlenir. Bir fotoğraf yarışmasının tüm aşamalarının (kayıt, çekim, seçim, değerlendirme, ödül töreni), üç gün (72 saat) içinde gerçekleştirildiği, özgün ve kapsamlı bir fotoğraf yarışmasıdır.

Bu yıl düzenlenecek yarışma, Şanlıurfa'nın Aşağı Fırat Vadisi`nin bulunduğu alanı kapsayan bölgenin coğrafi, yerel, tarihi ve doğal değerleri mevsim koşulları içerisinde, doğal ortamlarında, estetik ölçütler çerçevesinde belgelendirildi.

Yarışma "SAYISAL (DİJİTAL) DOGAY" ve "ÇOCUK DOGAY" olarak iki bölümde tamamlanıp, DOGAY, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) tarafından desteklenmekte olup, yarışma süresince TFSF temsilcisi gözlemci olarak bulundu. 

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com