Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Dünyada insanlık ayaklar altında"

"Dünyada insanlık ayaklar altında"

Her yıl 10 Aralık tarihinde kutlanan "İnsan Hakları Günü" münasebetiyle değerlendirmelerde bulunan İHD Diyarbakır Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Emin Ermin, dünyada ve Ortadoğu'da birçok alanda insanlığın ayaklar altında olduğunu belirtti.

Giriş Tarihi: 12 Aralık 2015 Cumartesi 17:16

Her yıl 10 Aralık tarihinde kutlanan "İnsan Hakları Günü" münasebetiyle İlke Haber Ajans’ına (İLKHA) değerlendirmelerde bulunan İnsanları Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Emin Ermin, dünyada özellikle Ortadoğu'da birçok alanda insanlık ayaklar altında olduğunu,  hala insan hakları ve insanların doğuştan gelen haklarından bahsedildiğine tepki gösterdi.

Mülteci sorununa değinen Ermin, “Özelde de uluslararası güçler Suriye’deki sorunun bu boyuta gelmesinde büyük bir etkendirler. Bundan dolayı milyonlarca insanın göçüne neden ve yüzbinlerce insanın ölümüne neden olmuştur. İnsan hakları temelinde bunu kınıyoruz. Özelde Suriye'de yaşayan ister Arap, Kürt ister farklı ırklardaki insanlar olsun bu uygulamayı asla kabul etmiyoruz. Buna kan verenin bu uygulamayı yaratanları da nefretle kınıyoruz.” dedi

Ermin daha sonra, “Türkiye gibi bir ülke 2 milyona yakın göç olmakla beraber olanların uluslararası genel hak ve hukukları maalesef birçoğu ayaklar altına alarak sokaklarda birçok imkânsızlar içinde devam ediyor. Bu da yetmiyormuş gibi bütün insanların bu savaşı çıkarrtannlar tarafından farklı bir takım çetelerle deniz yoluyla farklı ülkelere süründürerek her gün gözlerimizin önünde bebekler anneler geç ve insanlar denizde boğularak bugünkü noktaya gelmiştir.” İfadelerine yer verdi.

En acı olayın Türkiye Cumhuriyetinin Avrupa birliği ile Avrupa'da yaşayan bütün ülkelerle göçmen üzerinde yapmış olduğu ilişkiler olduğunu belirten Ermin, “Bunun parasal açıdan görmek biz insan hakları savunucuları tarafından çok üzücü olarak görüyoruz. Öncelikli olarak,  insan hakları savunucuları, demokrasi ifade eden unsur ve ülkeler en başta bu savaşı durdurmalıdır. Bu insanlar yerine yurduna topraklarına dönmelidir. Öz yaşamlarını orda devam etmelidir. ”şeklinde değerlendirmede bundu. (Emrah Deniz/M. Sıddık Bilge-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Haliliye Kaymakamı Yılmaz, Süleymaniyelileri dinledi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com