Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya BARANSU: ÖLMEYE HAZIRIM

BARANSU: ÖLMEYE HAZIRIM

Giriş Tarihi: 28 Mayıs 2011 Cumartesi 13:17
 BARANSU: ÖLMEYE HAZIRIM

 

Mehmet Baransu ve Rasim Ozan Kütahyalı’nın katıldığı, “Darbe Dönemlerinden İleri Demokrasiye Türkiye” başlıklı söyleşi Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. 

Moderatörlüğünü Prof. Dr. Osman Özsoy’un yaptığı söyleşide; Türkiye’nin darbe tarihi ve 12 Haziran seçimlerinin sonuçlarının ortaya çıkaracağı konular üzerine duruldu. 

BARANSU: ÖLMEYE HAZIRIM 

Söyleşide; Türkiye’nin geçirdiği darbelere ve darbe planlarına değinen Gazeteci- Yazar Mehmet Baransu, 12 Haziran seçimlerinin ülkede birçok şeyin değişiminde öncülük yapacağını söyledi. Baransu, Türkiye’de darbe sürecinin bitmesi gerektiğini ve yapılan darbe planlarına her ne pahasına olursa olsun karşı koyacağını ifade ederek şunları söyledi: 

“Türkiye birçok darbe ya da darbe planlarıyla karşılaştı. Yapılan darbe planlarıyla ilgili şu ana kadar çok az belge ortaya çıktı ve eminim ki yüzlercesi daha var. 12 Haziran seçimleri aslında bir demokrasi sınavı. Bu sınavdan askeri vesayet ya da destekçileri çıkarsa ve beni ipe ya da sürgüne gönderirlerse buna hazırım. Ama artık darbeleri yapanların torunlarına darbe yapmaları için fırsat vermeyeceğiz.”  

KÜTAHYALI: SON KOZLARI PKK

Söyleşide katılan Gazeteci-Yazar Rasim Ozan Kütahyalı ise 12 Haziran seçimlerinin AK Parti, CHP, MHP ve BDP arasında geçtiğine inanmadığını ve bu seçimlerle askeri vesayete evet ya da hayır denileceğini ifade etti.  Kütahyalı, yapılacak seçimler sonucu ortaya çıkan sonuçların askeri vesayetin varlığını kabul eder mahiyette olmasının ülkenin geleceği açsından geri dönülmez sorunlar çıkaracağını vurguladı. Darbecilerin elinde son koz olarak PKK kaldığını belirten Kütahyalı, “Önümüzde bir demokrasi sınavı var. Bu sınav her kesimden her düşünceden halkın da özgürleşmesini sağlayacak” dedi. 

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com