banner2

Şanlıurfa'daki fakirlerin lokantası: Aşevi

 

Ha­yır­se­ver­le­rin des­tek­le­ri ile fa­ali­yet­le­ri­ni yü­rü­ten ve sa­de­ce aile­le­re sıcak bir ye­mek­le değil, gı­da­dan gi­yi­me kadar her türlü yar­dım ile umut olan aşevi, des­tek bek­le­me­ye devam edi­yor.

25 YIL­DIR URFA’DA FAALİYET YÜ­RÜ­TÜ­YOR
“Günde bin aile olmak üzere bu­ra­da 8 bin aile­ye yemek yar­dı­mı ya­pı­lı­yor.” diyen Şan­lı­ur­fa Aşevi Der­ne­ği So­rum­lu­su Aziz Kut­lu­ay, “Bu­ra­sı tam 25 yıl­dır du­ru­mu iyi ol­ma­yan aile­le­re yar­dım ya­pı­lı­yor. Bu yar­dım­lar­da ta­bi­ki Bü­yük­şe­hir Be­le­di­ye­si’nin Ha­li­li­ye, Ka­ra­köp­rü Be­le­di­ye­si’nin de des­tek­le­ri var­dır. Ey­yü­bi­ye Be­le­di­ye­si de yar­dım yap­ma­ya baş­la­ya­cak. Bun­la­rın ya­nın­da sayın Ba­ka­nı­mız Faruk Çelik’in de des­tek­le­ri var­dır.” diye ko­nuş­tu.


‘BÜTÜN AİLE­LE­RE ULAŞ­MA­YA ÇA­LI­ŞI­YO­RUZ’
Ha­yır­se­ver­le­re çağ­rı­da bu­lu­nan Kut­lu­ay,“Bu­ra­da sa­de­ce yemek yar­dı­mı değil, giyim yar­dı­mı da ya­pı­lı­yor. Bunun için­de biraz ayak­ka­bı sı­kın­tı­sı ya­şı­yo­ruz; ama so­nuç­ta bütün bu aile­le­ri giy­di­re­bi­li­yo­ruz. Biz her zaman ol­du­ğu gibi Ra­ma­zan ayın­da da du­ru­mu iyi ol­ma­yan bütün aile­le­re ulaş­ma­ya ça­lı­şı­yo­ruz. Ra­ma­zan­da bu yar­dım­la­rı biraz daha art­tır­dık; ancak ha­yır­se­ver­ler­den daha fazla des­tek bek­li­yo­ruz.” şek­lin­de ifade etti.RUHAAJANS

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner4

banner3