banner2

Şanlıurfa Valisi Erin’den 29 Ekim Cumhuriyet Mesajı
Vali Erin mesajında:”Cumhuriyetimizin 94. yılını birlik beraberlik içinde ilk günkü coşku ve heyecanla kutluyoruz. Cumhuriyetimiz “Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir” ilkesiyle gücünü milletten alır. Cumhuriyetimizi ayakta tutan tek kuvvet hiç şüphesiz ki milletin kendisidir. Milli mücadele, bunun en güzel ifadesidir. Bir milleti köklerinden koparıp yok etmeye kalkanlara karşı canını siper eden, bir karış toprağını kimseye bırakmayan aziz milletimizin kahramanlığı Cumhuriyet’in değer ve kazanımlarının kalplerde yer bulduğunun ve benimsendiğinin en açık göstergesidir.
Atatürk’ün; millî iradenin hâkim olduğu bir devlet özlemine, maalesef Cumhuriyet tarihi boyunca çeşitli şekil ve yöntemlerle yapılan darbeler ihanet etmiştir. Bu bakımdan 15 Temmuz ve akabinde millî iradenin tecelli etmesi Cumhuriyet tarihinde demokrasi adına önemli bir dönüm noktasıdır.
Cumhuriyetimiz din, dil, ırk, mezhep ve meşrep ayrılığı gözetmeksizin bir araya gelerek birlik ve beraberlik yolunu göstermiştir. Kadınıyla erkeğiyle bu birlik ve beraberlik dün olduğu gibi bugün de heyecanını korumakta ve geleceğe ümitle bakmamızı sağlamaktadır. 2023 vizyonuna her zamankinden daha emin ve güçlü adımlarla ilerleyen Türkiye; içeride ve dışarıda “zalimin hasmı, mazlumun hısmı” duruşuyla mazlum halkların umudu olmuştur. Ülkemiz güçlendikçe dost görünen düşmanlar, içeride ve dışarıda maskelerini düşürmekten geri durmamaktadır. 15 Temmuz darbe girişiminin zamanlaması, kalkınma hamlelerinin bütün bereketiyle hayat bulduğu bir döneme rastlaması asla tesadüf değildir. Bu bakımdan 15 Temmuz’u sadece bir günle sınırlandırmak tarihî bir yanılgı olacaktır. Su uyur, düşman uyumaz. Darbede başarısız olanlar boş durmayacak, devletin itibarını içerde ve dışarda, bazen açık, bazen de takiyye yaparak algı operasyonlarıyla hedef alacaklardır. Bin yıldır sevgimiz, hoşgörümüzle yoğurduğumuz bu toprakları kana bulayanlar bilsinler ki biz bir ölür, bin diriliriz. Bizi öldürmekle bitiremezler. Çünkü şehitleri ölmeyen bir milletiz biz. Şanlıurfa ise Nemrutların ateşini söndüren Halil İbrahimlerin toprağıdır. Hz. Eyüb misali bir sabrın başkentidir. 15 Temmuz’u yüzünün akıyla atlatmış bir millet olarak her zamankinden daha çok çalışmalı, birbirimize daha çok kenetlenmeliyiz. Cumhuriyet; kimsenin kökeni, inancı, mezhebi, meşrebi, kültürü, kılık-kıyafeti üzerinden ötekileştirilmesine izin vermez. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ifadesiyle “Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir.” Kimsesizlerin kimsesi olan Cumhuriyetimiz ile yeni ve güçlü Türkiye olarak 2023 vizyonumuza doğru kararlılıkla yürürken sadece kendi vatandaşlarının değil, aynı zamanda bölgemizde ve dünyadaki tüm mağdurların, mazlumların, soydaş ve kardeş toplulukların da umut kaynağı olmayı sürdüreceğimize bütün kalbimle inanıyorum.
Değerlerimizin ruhuna sadık işler üretmekle bu birlik ve kenetlenme devam edecektir. Gönüller yapmaya gelinen bu dünyada gayemiz yüksek insanî değerlerimizin ruhuna sadık işler üretmek ve gönül birliği için vesileler aramaktır. Yarınlara ümitle baktığımız şehrimizin geleceğini planlarken ulusal önceliklerden hareketle yerel sorunlara yerel odaklı çözümler üretmek ve uygulamak istiyoruz. Bilimde, kültürde, sanat ve sporda; ileri teknolojide gelişmelere hız verirken, aynı zamanda değerler eğitimini daha da çok gündeme getirerek gelecek için en önemli yatırımı gerçekleştirmek istiyoruz.
Bu duygularla, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, tüm gazilerimizi, ve bu toprakları bizlere vatan kılan şehitlerimizi rahmetle anıyor, bugün de vatanı için sınırlar ötesinde gönüller fetheden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner4

banner7

banner3