banner2

Harran Üniversitesinden personel alımı! işte şartları

T.C. HARRAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemiz Hastanelerinde istihdam edilmek üzere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin

(B) fıkrasına göre 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28/06/2007 Tarihli ve 26566 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar’da yer alan Ek 2. Maddesinin (b) fıkrasına göre KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlarda 62 (Altmışiki) adet sözleşmeli personel alınacaktır.

 

ALINACAK SÖZLEŞMELİ PERSONELİN

 

UNVANI

BÜTÇE TÜRÜ

ADET

ARANILAN NİTELİKLER

 

 

 

 

 

 

Hemşire

 

 

 

 

 

 

Özel Bütçe

 

22

Yükseköğretim Kurumlarının hemşirelik bölümünden veya hemşireliğe denk kabul edilen sağlık memurluğu lisans programlarından mezun olmak ve belgelendirmek kaydıyla hastanelerin yoğun bakım ünitesinde en az 6

(altı) ay veya diğer servislerde en az 1 (bir) yıl çalışmış olmak.

 

22

Sağlık Meslek Liselerinin Hemşirelik veya Sağlık Memurluğu programların birinden mezun olmak ve belgelendirmek kaydıyla hastanelerinin yoğun bakım ünitesinde en az 6 (altı) ay veya diğer

servislerde en az 1 (bir) yıl çalışmış olmak.

 

1

Sağlık    Meslek    Liselerinin bölümlerinden mezun olmak, hastanelerde çalışmış olmak.

Hemşirelik                  veya belgelendirmek

Sağlık kaydıyla

Memurluğu

5   (beş)   yıl

 

1

Sağlık Meslek Liselerinin Hemşirelik bölümlerinden mezun olmak, belgelendirmek kaydıyla 5 (beş) yıl hastanelerde çalışmış ve +NRP

sertifikasına sahip olmak.

 

Ebe

 

Özel Bütçe

 

4

Yükseköğretim Kurumlarının Ebelik Bölümü lisans programlarından

mezun olmak ve belgelendirmek kaydıyla en az 1 (bir) yıl hastanelerin doğumhanesinde çalışmış olmak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diğer Sağlık Personeli

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özel Bütçe

 

1

Yükseköğretim Kurumlarının Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Önlisans Programı mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla Kardiyak

BT (MultiSlice) biriminde en az 1 yıl çalışmış olmak.

 

1

Yükseköğretim Kurumlarının Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Önlisans Programı mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla 3T

Kardiyak MR biriminde en az 1 yıl çalışmış olmak.

 

1

Yükseköğretim Kurumlarının Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Önlisans Programı mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla en az 5 (beş) yıl Nükleer Tıp deneyimi olmak.

1

Yükseköğretim Kurumlarının Odyoloji lisans bölümü mezunu olmak.

 

1

Yükseköğretim Kurumlarının Elektronörofizyoloji Önlisans programından mezun olmak ve belgelendirmek kaydıyla Üçüncü Basamak Kamu Hastanelerinde çalışmış olmak.

 

4

Yükseköğretim Kurumlarının Anestezi, Anestezi Teknikerliği Önlisans programından mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla Üçüncü Basamak Kamu Hastanelerinin ameliyathanesinde en az 1 (Bir) yıl Anestezi Teknikeri olarak çalışmış olmak.

 

2

Sağlık Meslek Lisesi Anestezi programından mezun olmak ve belgelendirmek kaydıyla hastanelerin ameliyathanesinde en az 1 (Bir) yıl Anestezi Teknisyeni olarak çalışmış olmak.

 

 

Laborant

 

Döner Sermaye

 

 

1

Yükseköğretim kurumlarının Sağlık Laboratuarı, Tıbbi Laboratuar, Tıbbi Laboratuar Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Laborant ve Veteriner Sağlık Önlisans Programlarının birinden mezun olmak ve belgelendirmek kaydıyla en az 5 (Beş) yıl üniversite hastanesinde çalışmış ve metabolizma laboratuvarı cihazı (LC MS/MS) deneyimi olmak.

 

Şartlar:

I)GENEL ŞARTLAR:

 • 657 Sayılı Devlet Memurlar Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlara haiz olmak.
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış veya muaf olmak veya tecilli olmak.
 • 657 Sayılı Kanunun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak. (Bu durum memuriyete girişte tam teşekküllü hastanelerden alınacak raporla tespit olunur.)
 • Başvuracak adaylardan Lisans mezunları için 2016 KPSS(B) grubu KPSSP3 puanı, Önlisans mezunları için 2016 KPSS(B) grubu KPSSP93 puanı ve Meslek Lisesi mezunları için 2016 KPSS(B) grubu KPSSP94 puan türlerinden en az 60 ve üzeri puan almak.

 

II)BAŞVURUŞEKLİ:

Adaylar, ilanın gazetede yayımlandığı 03.11.2017 tarihinden 17.11.2017 Cuma günü mesai saati bitimine kadar aşağıda istenilen belgeler ile birlikte Üniversitemiz Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Sadece bir unvan için başvuru yapılacaktır. Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu, birden fazla unvan için başvuru yapıldığı veya istenilen belgeleri ibraz etmeyenlerin müracaatları geçersiz sayılacak, sözleşmeleri yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hakkında yasal işlem yapılacaktır. Posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

 

III)İSTENENBELGELER:

 1. Adayların başvurduğu pozisyonu belirten dilekçe/Başvuru Formu. (http://personel.harran.edu.tr/) adresinden elektronik ortamda doldurulacaktır.
 2. 2016 KPSS (B) sonuç belgesi internet çıktısı (sonuç belgesi ÖSYM kayıtları ile kontrol edilecektir.)
 3. Mezuniyet belgesinin fotokopisi. (Atanmaya hak kazananlardan noter onaylı suret alınacaktır)
 4. Erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin olmadığına dair belge.
 5. Kimlik Fotokopisi
 6. 2 adet vesikalık fotoğraf (1 adet Başvuru Formuna yapıştırılacak)
 7. Özel şartlarda istenilen çalışma belgesi (isme/ilgili makama yazılmış ıslak imzalı ve onaylı yazının aslı) ile SGK hizmet dökümü.

 

IV)BAŞVURULARININ DEĞERLENDİRİLMESİ VESONUÇLARI:

 1. İlgili 2016 KPSS (B) puan sıralaması ile sözleşme yapmaya hak kazanan adayların isim listeleri, işe başlamaları için gerekli evraklar ile evrakların teslim edileceği yer ve zaman başvuru bitim tarihi itibariyle en geç 15 (onbeş) gün içerisinde www.harran.edu.tr adresinden ilan edilecektir. Belirtilen kadro sayısının 1 (bir) katı kadar yedek aday belirlenecektir. Asıl olarak kazananlardan süresi içerisinde başvuran olmadığı takdirde veya aranan şartları taşımadığı tespit edilenlerin yerine yedek kazananlardan sırasıyla yerleştirme yapılacaktır. Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından, ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
 2. Atanmaya hak kazanan adaylar hakkında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesine eklenen bende göre güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılacaktır. Söz konusu sonucun olumlu  gelmesi halinde atamaları yapılacaktır.

 

 

NOT:

 1. Adaylarla hizmet sözleşmesi yapılacak olup, sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların sözleşmeleri 1 (bir) ay içerisinde fesh edilecektir.
 2. Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren 1 (Bir) yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.
 3. Bu ilan da yer almayan hususlar için Genel Hükümler geçerlidir.

 

Harran Üniversitesi İletişim Numarası: 0 414 318 00 00 – Dahili: 20 58 – 24 11 – 22 62

 

Başvurular: Harran Üniversitesi Osmanbey Yerleşkesi Personel Daire Başkanlığına Şahsen yapılacaktır.

 

Anahtar Kelimeler:
Personel Alımı
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner4

banner7

banner3