banner2

Bugün havalar nasıl olacak? Meteorolojiden 3 uyarı...

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin geneli çok bulutlu, doğusu parçalı bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz'in batısı ile Eskişehir, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş, Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Adıyaman çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak yağışların, Kıyı Ege ile Antalya'nın batı kesimlerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Denizli ve Uşak çevreleri ile Burdur ve Kütahya'nın batı kesimlerinde ve akşam saatlerine doğru İstanbul Avrupa yakasından başlamak üzere Marmara'nın güney ve doğusunda yoğun olmak üzere karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Akşam ve gece saatlerinde doğu kesimlerde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Öğle saatlerinden sonra Marmara'da hissedilir derecede (6 ila 8 derece) azalacağı, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz ve İç Anadolu'da güney yönlerden, öğle saatlerinden itibaren Marmara'da kuzey yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (60-80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Antalya'nın batı kıyılarında kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

YOĞUN KAR UYARISI: Ülkemizin batı kesimlerinde beklenen kar yağışlarının akşam saatlerine doğru İstanbul Avrupa yakasında ve devamında Marmara'nın doğusu ile Balıkesir, Kütahya, Uşak, ve Denizli çevreleri ve Burdur'un batı kesimlerinde yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı ( görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksama, tipi şeklinde yağış vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Marmara, Ege ve Batı Akdeniz ile İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güney yönlerden, öğle saatlerinden itibaren Marmara'da kuzey yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmeleri, ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak, öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; ilk saatlerde bölgenin batısında kuvvetli yağmur ve sağanak, akşam saatlerine doğru İstanbul Avrupa yakasında ve devamında bölgenin doğusu ile Balıkesir çevrelerinde yoğun olmak üzere karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın ilk saatlerde güney yönlerden, öğle saatlerinden itibaren ise kuzey yönlerden kuvvetli ve kısa süreli kuvvetli fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

BİLECİK °C10°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden sonra kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışın yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

BURSA °C15°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden itibaren yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

EDİRNE °C2°C

Çok bulutlu, yağmurlu, öğle saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı.

ISTANBUL °C11°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, akşam saatlerine doğru Avrupa yakasında yoğun olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kıyı Ege'de kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, zamanla Kütahya, Uşak ve Denizli çevrelerinde yoğun olmak üzere karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın güney yönlerden, gece saatlerinden sonra kıyı Ege'de kuzey yönlerden kuvvetli ve kısa süreli kuvvetli fırtına (60-80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

A.KARAHISAR °C7°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı

AYDIN °C16°C

Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, gece saatlerinden itibaren yer yer karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların zaman zaman kuvvetli yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor.

IZMIR °C14°C

Çok bulutlu, sağanak yağışlı, gece saatlerinden itibaren yer yer karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gündüz saatlerinde zaman zaman kuvvetli yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor.

KÜTAHYA °C8°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların batı kesimlerde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

AKDENİZ

Çok bulutlu, Batı Akdeniz ile Mersin, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin batısında güney yönlerden kısa süreli kuvvetli fırtına (60-80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

ADANA °C15°C

Çok bulutlu, ilk saatlerde kıyı kesimleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ANTALYA °C17°C

Çok bulutlu, il genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların batı kesimlerde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HATAY °C12°C

Çok bulutlu

ISPARTA °C9°C

Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmur, zamanla kar yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı, yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden sonra Eskişehir çevreleri ile Ankara'nın batı kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney yönlerden kuvvetli ve kısa süreli kuvvetli fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

ANKARA °C8°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden sonra batı kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

KONYA °C6°C

Çok bulutlu

NİĞDE °C9°C

Parçalı ve çok bulutlu

YOZGAT °C7°C

Parçalı ve çok bulutlu

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, gece saatlerinden sonra batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

BOLU °C7°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KASTAMONU °C8°C

Çok bulutlu

SİNOP °C13°C

Çok bulutlu

ZONGULDAK °C14°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ARTVİN °C8°C

Çok bulutlu

GİRESUN °C17°C

Çok bulutlu

SAMSUN °C18°C

Çok bulutlu

TRABZON °C20°C

Çok bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı, batısı çok bulutlu, ilk saatlerde Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli çevrelerinin hafif olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Akşam saatlerinden itibaren bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ELAZIĞ °C6°C

Çok bulutlu, ilk saatlerde hafif olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ERZURUM °C-2°C

Çok bulutlu,

IĞDIR °C-2°C

Parçalı bulutlu

MUŞ °C-2°C

Parçalı bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren parçalı bulutlu, ilk saatlerde Adıyaman çevrelerinin hafif olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADIYAMAN °C8°C

Çok bulutlu, ilk saatlerde hafif olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı

BATMAN °C8°C

Çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren parçalı bulutlu

DIYARBAKIR °C9°C

Çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren parçalı bulutlu

GAZIANTEP °C6°C

Çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren parçalı bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Ege'de kuvvetli fırtına; Batı Karadeniz ve Marmara'da fırtına bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Batı Karadeniz aralıklı yağmurlu, zamanla karla karışık yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de güney ve güneybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), akşam saatlerinden sonra kuzeybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/sa), Doğu Karadeniz'de güney ve güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m, batısında 2,5 ila 3,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatı, akşam saatlerinden sonra kuzeyden 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0m, Görüş: orta.

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere yağmurlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 7 ila 9 (75-90km/sa), Güney Ege'de güneybatıdan 7 ila 9 (75-90 km/sa), akşam saatlerinden sonra kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 4,0 ila 5,0m, Görüş: Zayıf.

AKDENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, batısı kuvvetli olmak üzere sağanak yağmurlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de güney ve güneydoğu, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0m, Görüş: orta.

VAN GÖLÜ

Van Gölü: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5m; Görüş: İyi, sis anında zayıf.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner4

banner3