banner2

İsrailin kirli propagandası

ABDULLAH R. AYDIN'ın haberi

Kudüs bölgesinde faaliyetlerini hızlandıran Yahudi grup ve cemaatler, geçtiğimiz günlerde bir bildiri yayınlayarak "Mescidi Aksa'nın bir an önce yıkılması ve yerine inşa edilecek Yahudi Tapınağına yakın ikamet etmenin gerekliliğini" vurguladılar.

"YAHUDİ TAPINAĞINI İNŞA EDECEĞİZ, YAKINLARDA OLUN"

Mahalle ve sokaklarda bu bildirileri dağıtarak kışkırtıcı çalışmalarını yaygınlaştırmaya çalışan siyonistler, Kudüs eski şehir surlarının içerisinde, Silvan mahallesi, Şeyh Cerrah, Rasel Amud ve Zeytin Dağı bölgelerinde yoğun çalışmalar yapıyorlar. Duvarların çoğu yayınladıkları bildiriyi destekler mahiyetteki afişlerle dolu. Burak Sahasını canlandırma ve kalkındırma adına, stantlar kurup broşürler dağıtarak, bağış topluyorlar.

El-Halil ve Megaribe Kapıları civarında kurulan iletişim noktaları ile "Yahudi Tapınağının en kısa zamanda yapılması ve ona yakın ikamet edilmesi"nin gerekliliğini anlatan çalışmalar ve kitapçıklar dağıtılıyor.

ONLARCA İLETİŞİM VE BİLGİ MERKEZİ KURDULAR

Çok yoğun ve ivedi çalışmaların yapılma gerekçesi ise broşür ve kitapçıklarda anlatıldığı gibi, tarihi mesnedi bulunmayan uydurma tapınağın inşasına bir an önce başlanılması. Bu doğrultuda, Kudüs Eski Şehirde 70'e yakın iletişim noktası, Silvan, Şeyh Cerrah, Rasel Amud ve Zeytindağı Mahallelerinde 40 civarında enformasyon merkezi kuruldu. Bu çalışmaların başını çeken ve organize eden "Beyt Orit" isimli grup birkaç gündür devasa bir gayretle çalışmalar yapmakta. Bu örgüt, Kudüs'ün batı yakasındaki Yahudi yerleşimcileri otobüslerle Mescidi Aksa'ya getiriyor. Otobüslerde kullandıkları afiş ve ilanlarda ise, "Tapınağın Yapılması İçin Acele Edin", "Kudüs'ün kalbinde Yahudiler vardır" şeklinde ifadeler kullanıyorlar. Mescidi Aksa'nın bir an önce yıkılarak yerine mabedlerinin inşa edilmesi için propaganda yapıyorlar.

KISA VADELİ BÜTÇELERİ 15 MİLYON ŞEKEL

Çalışmaları şenlik ve festival havasına sokarak Yahudilerin hepsini çalışmalara dahil etme amacına matuf düzenlemeler yapıyorlar. İsrail hükümeti, Yahudi örgütler ve eğitim bakanlığı ortaklaşa projeler düzenleyerek bütün öğrencileri Mescidi Aksa'ya yolluyorlar.

Burada iddia ettikleri tapınak alanlarını gezdirerek tarihsel bilinç oluşturma kaygılarıyla geziler yapıyorlar. Akademisyenler ve hükümet yetkililerinden oluşan bilgilendirme turlarında, "Yahudi tapınağı"na ilişkin bütün detaylar anlatılıyor. Bu devasa ve korkunç proje için dünya ölçeğindeki bütün Yahudilerden bağışlar alınıyor. Ve bu tezler için oluşturulan kısa vadeli bütçe 15 milyon şekel.

KUDÜS'ÜN KİMLİĞİ YAHUDİLEŞTİRİLİYOR

İsrail hükümetinin bütün organları, akademisyenler ve kolluk kuvvetlerince yapılan çalışmaların iki ana hedefi bulunmaktadır. Bunlardan ilki, "Yahudi Tapınağı'nın inşa edilmesinin hızlandırılması", İkincisi ise, bu çalışmalar yapılırken, Yahudi mirasının tanınmasını sağlayarak yepyeni bir tarih bilinci oluşturmak.

Tutuklanmaktan korkan Olmert İsrail'e dönmüyor

Siyonist İsrail basın-yayın organları, eski Başbakanları Ehud Olmert'in siyasi-mali yolsuzluk suçundan tutuklanma korkusuyla İsrail'e dönme niyeti olmadığını bildirdiler. Ailesiyle birlikte ABD'ye yerleşen Siyonist İsrail'in eski Başbakanı Ehud Olmert, mali yolsuzluk suçundan tutuklanacağı korkusuyla İsrail'e dönmek istemiyor. İbranice yayınlanan "Maariv" gazetesinin konuyla ilgili verdiği habere göre, Olmert'in böyle bir karar aldığı şartlarda, onun ve İsrailli birkaç parti liderinin milyonlarca doları bulan siyasi-mali yolsuzlukları belgelenmiştir. Maariv gazetesi haberinin devamında İsrail'de böyle bir mali yolsuzluk ve rüşvet olayını "daha önce görülmemiş" olarak değerlendirirken, İsrailli bazı tanınmış şahsiyetlerin rüşvet karşılığında yasadışı inşaata izin verme suçundan gözaltına alınabilecekleri tahmininde bulundu.

Kaynak: Vakit

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner4

banner7

banner3